Recommend a producer for the ArchiUp brands zone Fill the form »

Kominki gazowe LEO - urządzenia przyszłości dostępne już teraz!

Details:
20 September 2019
RoomLiving room

Kominek to dla wielu spełnienie marzeń. Daje ciepło, wyjątkową wizję ognia, relaks, poczucie bezpieczeństwa, jest miejscem wokół którego zbiera się cała rodzina. Czy jego posiadanie musi oznaczać czynności związane z obsługą, czyszczeniem urządzenia czy składowaniem drewna? Czy konieczny jest dom wyposażony w tradycyjny komin? Otóż nie! Dla wszystkich zapracowanych i oczekujących od kominka dużej ilości ciepła i najwyższego komfortu polski producent firma Kratki.pl stworzyła serię kominków gazowych LEO, które wprowadzają nas w nową epokę domowego ognia – wygodną, oszczędną oraz bezpieczną (dla nas i środowiska).

Kominki gazowe bez ograniczeń

Tradycyjnekominki zasilane drewnem dodają wnętrzom przytulności. Ciepło i widok ognia są nie do podrobienia. Tradycyjny kominek wymaga jednak, żeby dom wyposażony był w tradycyjny komin. Odpowiedzią na ten problem są kominki gazowe LEO, które mogą pracować z koncentrycznym systemem doprowadzania powietrza i odprowadzania spalin. Przewód możemy bez większych trudności zamontować w każdym domu, wyprowadzając przez zewnętrzną ścianę lub dach budynku. Rozwiązanie to pozwala na umiejscowienie urządzenia niemal w każdym wybranym miejscu we wnętrzu mieszkalnym. Ponadto kominki gazowe firmy Kratki.pl możemy zasilać zarówno gazem z sieci, jak i propanową mieszanką z butli.

LEO - najwygodniejszy kominek na świecie

Kominki gazowe LEO są niezwykle proste w obsłudze i nie wymagają właściwie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wystarczy dosłownie sekunda i jedno kliknięcie, by „włączyć” ogień i cieszyć się jego piękną wizją. Samym procesem spalania sterujemy wygodnie za pomocą pilota, smartfona czy tabletu. Chcemy uzyskać większy płomień? Nie ma problemu! Nowoczesna aplikacja jest w stanie zarówno podwyższyć ogień, jak i go zmniejszyć, a nawet zaprogramować temperaturę dobową z siedmiodniowym wyprzedzeniem.

Dzięki stosowaniu opału w postaci gazu, możemy zapomnieć o wielu kwestiach organizacyjnych związanych m.in. ze składowaniem i sezonowaniem opału, dokładaniem do kominka, czyszczeniem szyby i komory spalania czy wynoszeniem popiołu. Co istotne, kominki gazowe są gotowe do ponownego użycia w każdej chwili, a ich uruchomienie nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Spokojnie możemy stwierdzić, że kominki gazowe LEO są wręcz bezobsługowe.

Wygoda kominków gazowych marki Kratki obejmuje także montaż i projekt. Pełne doradztwo i wsparcie zarówno na etapie planowania, jak i instalacji oraz eksploatacji wchodzi w zakres usług firmy, która pracuje z Partnerami posiadającymi uprawnienia gazowe w całej Polsce.

Opłacalna ekologia

W przypadku kominków LEO komfort użytkowania oraz nowoczesny design idą w zgodzie z dbałością o ochronę środowiska - paliwo gazowe określane jest mianem ekologicznego opału, który emituje minimalne ilości zanieczyszczeń. Wszystkie modele Kratki posiadają certyfikat CE, który gwarantuje, że urządzenia spełniają rygorystyczne dyrektywy Unii Europejskiej, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska i zdrowia użytkowników. Jakość kominków jest także potwierdzona certyfikatem Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

Dodatkowo kominki gazowe to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Przykładowo koszt godziny palenia z pełną mocą (8kW) w modelu Leo 70, to tylko 1,52 zł!

Wszystko pod kontrolą

W przypadku urządzeń zasilanych gazem bezpieczeństwo jest bardzo istotne. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w kominkach LEO gwarantują 100% spokoju. Urządzenia posiadają hermetycznie zamkniętą komorę spalania oraz system, który w razie zaniku płomienia lub jakichkolwiek problemów z drożnością przewodu powietrzno-spalinowego odcina dopływ gazu, a kominek jest automatycznie wyłączany. Dodatkową zaletą jest fakt, iż urządzenie nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania, zatem może pracować nawet przy braku prądu. Kominki są także wyposażone w zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem lub uruchomieniem przez dzieci. Gwarantem bezpieczeństwa są także precyzja wykonania poszczególnych elementów i materiały najwyższej klasy.

Ogień na pierwszym planie

Urządzenia LEO można łatwo dopasować do wystroju każdego pomieszczenia. Elegancki, a zarazem nowoczesny design, realistyczna wizja ognia, a także wybór dekoracji wnętrza komory spalania sprawiają, że modele gazowe świetnie przypominają tradycyjne paleniska. Nowatorski, specjalnie zaprojektowany palnik pozwala cieszyć się takim samym ogniem, z jakim mamy do czynienia w przypadku kominków opalanych drewnem. Każdy wkład wyposażony jest w drewienka ceramiczne imitujące rożne gatunki drewna liściastego, a istnieje także możliwość wyposażenia go w kamyczki dekoracyjne oraz włókna żarowe Glow Flame, które stanowią rewelacyjny dodatek zapewniający niesamowite wrażenia estetyczne.

Przy projektowaniu serii Leo zwrócono uwagę, żeby nie zakłócić widoku ognia. Osiągnięto to dzięki niewidocznej ramce fasady i minimalnej ilości widocznych elementów stalowych.

Related products