Recommend a producer for the ArchiUp brands zone Fill the form »
DUNES
DUNES

DUNES

DUNES jest to system paneli dekoracyjnych 3D (inaczej panele trójwymiarowe), które po połączeniu ze sobą tworzą jedną całość. Złącza paneli są ze sobą sklejane i szlifowane aż do uzyskania jednorodnej powierzchni. Niektóre projekty oparte są na jednym wzorze paneli, które tworzą powtarzający się motyw dekoracyjny. Inne są wykonane z sekwencji różnych paneli, które można zintegrować ze sobą na wiele różnych sposobów, aby stworzyć zupełnie wyjątkowe ściany. Panele dekoracyjne są wykonane ze specjalnego gipsu, dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym. Wymiary i waga paneli mogą się różnić w zależności od rodzaju wzoru. W większości przypadkach płyta taka waży ok. 10 kg przy wymiarach 1000mm x 800 mm. Panele 3D są nietoksyczne i nie zawierają lotnych związków mineralnych. Są całkowicie niepalne. Ich montaż nie jest trudny, ale dla lepszego efektu dobrze go powierzyć doświadczonym fachowcom. Przygotowaliśmy także film prezentujący montaż paneli dekoracyjnych.

Panele ścienne DUNES nadają się do użytku wewnętrznego, gdzie nie występują duże wahania temperatur. Nie zalecamy montażu paneli na ścianach dłuższych niż 10 mb i powierzchni większej niż 35m2 bez zastosowania dylatacji, ponieważ na większych ścianach mogą powstawać drobne pęknięcia w miejscach łączenia płyt. Wzory paneli DUNES są stale opracowywane i projektowane. Nowe projekty będą umieszczane na stronie internetowej. Realizujemy indywidualne wzory na podstawie Państwa pomysłów.

We wrześniu 2019 r. firma Dunes wprowadziła na rynek nową kolekcję paneli gipsowych  pod nazwą HEXAGON. Zawiera ona 13 wzorów w kształcie hexagonów z różnymi efektami 3D. Są to panele wykonane z wysokiej jakości gipsu o bardzo dużej twardości. Dzięki tym cechom panele są trwałe, odporne na uszkodzenia związane z codziennym użytkowaniem. Panele nie odkształcają się i utrzymują swój wymiar. Charakteryzują się łatwością i szybkością montażu, bez szpachlowania ich łączeń. Do montażu paneli HEXAGON zalecamy stosowanie systemowego, gotowego kleju dyspersyjnego oraz gruntu. Ich charakterystyczny kształt oraz idealne wymiary to cecha rozpoznawcza nowej grupy paneli 3D firmy Dunes. Dla zaspokojenia oczekiwań najbardziej wymagających klientów oraz w celu jak najlepszego zabezpieczenia paneli przed ewentualnymi uszkodzeniami w transporcie, panele pakowane są pojedynczo, w specjalnie przygotowanych do tego pudełkach.

ul. Kalinowa 8, Jakubowice Konińskie-Kolonia, 21-003 Ciecierzyn, Poland
+48 530 836 999
http://www.dunes.pl
Share

Projects

3D Panels


Dining rooms, Interiors, Bathrooms, Children's Rooms, Hallways, Bedrooms

Articles


Office, Dining room, Living room, Bedroom

Products