Recommend a producer for the ArchiUp brands zone

Fill the form »

Ogród minimalistyczny

Bytów, Poland
Categories:Houses | Gardens | Possessions

Ogród minimalistyczny

Ogród minimalistyczny zaprojektowany został w stylu nowoczesnym, a główną inspiracją była niestandardowa bryła budynku mieszkalnego. W części frontowej zaprojektowano murki z betonu architektonicznego z wbudowanym oświetleniem. Na jednym z murków oddzielających podjazd od ścieżki do domu proponuje się ustawić trzy antracytowe misy z roślinnością o białych kwiatach, które podkreślą nowoczesną bryłę domu. Po drugiej stronie ścieżki zaproponowano trzy drzewa kolumnowe, a następnie pas rozplenicy japońskiej. Dla kontrastu jasnej betonowej ścieżki, murki zostaną osadzone w ciemnym kruszywie o większej frakcji. Wzdłuż frontowego ogrodzenia zaproponowano nasadzenia z formowanych drzew na kształt parawanu.
Na osi ścieżki zaaranżowano zagajnik z brzozami pożytecznymi w odmianie ’Doorenbos’. Jest to niewielkie zagłębienie terenu z podświetleniem liniowym gdzie można ustawić palenisko gazowe oraz ciemne ażurowe fotele ogrodowe. Wzdłuż ogrodzenia na wysokości zagajnika zaplanowano wysoki żywopłot z zimozielonych roślin, hortensji o białych kwiatach i traw ozdobnych.
Kolejnym wyróżniającym się elementem w minimalistycznym ogrodzie są antracytowe ściany o różnych wymiarach osadzone w regularnych odstępach na tle grabowego żywopłotu, tuż przy ogrodzeniu od strony południowej. Wokół ścian powtórzono duże kule bukszpanowe oraz bambusy zastosowane w jednej z donic na tarasie. W tym miejscu zaplanowano również oświetlenie, które zaakcentuje dekoracyjne ściany o zmroku.
1318
2
Share

See also